למידע על החג ומשמעותו לחץ כאן

מאפיית מצות ניידת
במסגרת בית הספר ליהדות 'מסתובבת' מאפיית מצות בגנים ובבתי הספר בעיר רחובות. בתי הספר מכל החוגים בעיר משתתפים בתוכנית. ובזכות זה 3,000 ילדי רחובות, לומדים בצורה חוויתית במיוחד. להכיר את החמץ והמצה, לומדים על מצוות החג, והעיקר אופים מצה בעצמם. המאפייה מביאה תגובות נלהבות מהורים וממנהלי בתי הספר.

אפיית מצות      אפיית מצות

מכירת חמץ
אלפי שטרות של מכירת חמץ מגיעים בערב פסח לבית חב"ד רחובות. בפעולה זו, זוכים אלפי משפחות בעיר למכור את החמץ כהלכה. יחד עם מכירת החמץ מנהג ישראל להרים תרומה עבור צרכי הפסח.  מכירת חמץ ברחובות און ליין.

מצה שמורה
הרבי זי"ע, עורר פעמים רבות ששלושת המצות ב'קערת ליל הסדר', יהיו מהודרות ביותר. המצה נקראת "מיכלא דמהימנותא"-מאכל האמונה, ועל ידי אכילת המצה נעשה חיזוק באמונה. ידידי בית חב"ד רחובות מקבלים לקראת החג סט 'מצה שמורה'. במרכז הרפואי בקפלן ובאגודת העוורים, מקבל כל אחד מצה שמורה.
בסכ"ה מחלק בית חב"ד למעלה מאלפיים מצות. ויחד עם חסידי חב"ד בעיר, מחלקים אנשי חב"ד ברחובות קרוב ל10,000 מצות שמורות.

שבועות 002.jpg


קמחא דפסחא
ההכנות הרבות לחג לא השכיחו את המצב הכלכלי הקשה, ואת המשפחות הרבות הזקוקות לעזרה בהוצאות הרבות של החג.
בית חב"ד מחלק לקראת הפסח חבילות מזון. עבור זקנים, גלמודים, נזקקים עולים חדשים עיוורים וכל מי שצריך, בכדי להקל עליהם את ההכנות לחג.

סדר פסח לדוגמא
כהכנה לליל הסדר, בית חב"ד רחובות עורך 'סדרי פסח' לדוגמא. עשרות אנשים משתתפים בכל 'סדר' כזה. במהלך ה'סדר' לומדים המשתתפים את מהלך הסדר על בוריו.
ב'סדר לדוגמא' משתתפים מגוון אנשים, מכל שכבות הציבור.
לפרטים: ר' מיכאל רייניץ 054-777-0825 [email protected]

  סדר פסח לדוגמאסדר פסח לדוגמאסדר פסח לדוגמא

 

סדר פסח ציבורי
ערב חג הפסח הוא יום עמוס מאוד, לכל אחד. ובפרט עבור אלו העורכים ליל סדר ציבורי.
הרבי ביקש לדאוג גם ל'בן החמישי' זה שצריך להביא אותו אל שולחן הסדר. בית חב"ד מפעיל סדרים ציבוריים לאכלוסיה מגוונת. סטודנטים ממכון וייצמן, עולים חדשים, חיילי צה"ל, קשישים.  וכל המעוניין לחגוג באוירה חב"דית.
לפרטים: ר' מיכאל רייניץ 054-777-0825 [email protected]

בתמונות: ההכנות לליל הסדר

הכנות לליל הסדר    ×¡×“ר פסח 018.jpg


סעודת משיח 
'סעודת משיח' היא מנהג עתיק, שייסד רבי ישראל בעל שם-טוב, ביום האחרון של פסח. המנהג הוא ליטול ידיים לסעודה ולשתות ארבעה כוסות. ולשוחח על סגולת היום והצפיה לביאת המשיח. הסעודה מסתיימת -עם סיום החג- בריקוד שנקרא 'ריקוד משיח'.
סעודת משיח נערכת מטעם בית חב"ד בכ-30 בתי כנסת! בכל חלקי העיר.